Mezoterapia polega na śródskórnym lub podskórnym podawaniu substancji lub mieszanki substancji w celu leczenia miejscowych zmian o charakterze kosmetycznym. Sródskórne wstrzyknięcie biologicznie czynnych związków techniką mikronakłuć skóry zapewnia wysoką skuteczność i efektywność działania miejscowego.
Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę, drugim zaś – efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.
Iniekcje śródskórne lub podskórne aktywnych substancji stymulują metabolizm komórkowy oraz zwiększają produkcję kolagenu i elastyny, w wyniku czego skóra sprawia wrażenie młodszej, odżywionej, napiętej i wypoczętej.
Iniekcje preparatów oddziałujących na poprawę mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz zwiększających metabolizm komórek tłuszczowych prowadzą do ujędrnienia skóry oraz redukcji efektu „skórki pomarańczowej”.
Iniekcje związków aktywnych sprzyjają regeneracji włosów, hamując proces ich wypadania, a w 20% przypadków powodują ich odrastanie.
Zabiegi mezoterapii przeznaczone są dla kobiet i mężczyzn po 25 r. życia, których celem jest utrzymanie zdrowego, młodego wyglądu twarzy oraz jędrnego, elastycznego, pozbawionego cellulitu ciała.
Działania uboczne mezoterapii występują rzadko. Należą do nich:
Mezoterapia jest niezwykle skuteczna w odmładzaniu skóry, pod warunkiem przestrzegania ustalonego programu zabiegów. Szczególnie przeznaczona jest dla klientów cierpliwych, świadomych, że procesy regeneracyjne i przebudowy skóry wymagają czasu, ale i także stosowania zasad odpowiedniej pielęgnacji oraz ochrony przeciwsłonecznej.
Zabiegi mezoterapii należy wykonać w serii – max 6 zabiegów w ciągu roku. 2-3 zabiegi co 14 dni, kolejne co miesiąc i przypominający po 6 miesiącach.