Metaterapia Dermatude

Metaterapia Dermatude – THE FACELIFT ALTERNATIVE

Metaterapia to akronim od terapii Medical & Esthetical Tissue Activation (Medyczna i Estetyczna Aktywacja Tkanek), której koncepcja powstała w Holandii. Metaterapia Dermatude to nowa metoda odmładzania skóry spowalniającego proces starzenia, głebokiego nawilżania oraz intensywnej odnowy i regeneracji. Jest terapią, dzięki której możemy uzyskać spektakularne efekty przeciwstarzeniowe już po jednym zabiegu. To innowacja, która zapewnia zabiegi najnowszej technologii High-Tech.

Metaterapia polega na kontrolowanych nakłuciach skóry przy pomocy specjalnie opatentowanej głowicy z 18 igłami. Dzięki zaawansowanej technologii w skórze tworzymy do 2000 otworów na sekundę, których głębokość nie przekracza 0.5mm. Te niewidoczne dla oka mikrootwory tworzą sieć punktów samonaprawczych skóry, zmuszając ją do naturalnego procesu odnowy i regeneracji. Pobudzają w ten sposób włókna podporowe skóry – kolagen i elastynę, dzięki czemu efekty są bardzo widoczne i długotrwałe. Dodatkowo podczas zabiegu w czasie rzeczywistym podawane są substancje aktywne – serum Subjectables – przeznaczone do konkretnego problemu skóry dojrzałej. Głębokość nakłucia od 0.3-0.5mm nie jest bez znaczenia. Taka głębokość podawania substancji pozwala im dotrzeć to górnej warstwy skóry właściwej, czyli dokładnie tam, gdzie będą najbardziej aktywne, bez ryzyka powikłań.

Wyższość Metaterapii w stosunku do innych metod nakłuwania skóry

Metaterapia to jedyny w swoim rodzaju system nakłuwania skóry i wprowadzania substancji aktywnych. Nie należy kojarzyć Metaterpii z mikronakłuwaniem, mezoterapią czy rollerem. Różnic jest bowiem więcej niż podobieństw. Zabieg Metaterapii Dermatude jest mało bolesny i nie wymaga rezygnacji z życia codziennego. To zabieg, który nie powoduje żadnych komplikacji, czy powikłań. Podczas zabiegu odczuwa się delikatne mrowienie i uczucie tarcia. Po zabiegu natomiast skóra jest lekko zaróżowiona, co mija w przeciągu kilku godzin po przeprowadzonej terapii.

Metaterapia a Roller

Roller z mikroigiełkami to walec z igłami, który rolowany jest po skórze. Powierzchnia wałka nie jest gładka i płaska, lecz posiada wypukłe i wklęsłe miejsca. Dlatego też, nie wszystkie igły wałka penetrują skórę na takiej samej głębokości. Innym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest siła przyciskania wałka. Przy zbyt dużym nacisku igły penetrują zbyt głęboko, co może powodować blizny i sztywność skóry. Przy zbyt małym nacisku – iniekcje będą zbyt płytkie by miały odpowiedni skutek. Wałek z mikroigiełkami pozostawia także znacznie mniej mikronakłuć z powodu ograniczonej liczby igieł. Dodatkowo, nie ma możliwości użycia go do celowanego zabiegu na konkretne zmarszczki, a zamiast bardzo dokładnych nakłuć, system rolowania uszkadza skórę pozostawiając małe nacięcia w kształcie litery V. Zaletą Metaterapii, w porównaniu do rollera z mikroigiełkami jest to, że nie tylko aktywuje ona regenerację komórek, ale wprowadza także aktywne składniki do skóry w trakcie zabiegu, zanim skóra się zamknie. Co więcej, zabieg ten jest dużo dokładniejszy i bardziej precyzyjny, mikronakłucia pozwalają na dokładną kontrolę głębokości i odległości, i są wykonywane dużo gęściej.

Metaterapia a Mikronakłuwanie

Napęd iniekcji igłowych jest kluczowy dla uzyskania optymalnego rezultatu. Przyrządy do mikronakłuwania mają napęd analogowy. Przez ten właśnie napęd, opór skóry powoduje zmiany w częstotliwości nakłuwania, co może skutkować nieregularnymi nakłuciami w rożnych miejscach na skórze. Ważna jest także gęstość wykonywania nakłuć. Mikronakłuwanie charakteryzuje się mniejszą ilością igieł na przyrządzie, co skutkuje małą gęstością nakłuć. Igły nie posiadają prowadnicy, dlatego też przesuwają się na boki lub nawet zaginają się, co powoduje urazy skóry. Dlatego też nakłucia są bardzo niedokładne. Większość technik mikronakłuwania dla zabiegów przeciwzmarszczkowych wykorzystuje igły, które są zbyt długie i perforują głębszą warstwę skóry właściwej. Wiąże się to z ryzykiem nienaprawialnego uszkodzenia podskórnego, podobnego do powstawania blizny przy oparzeniach skóry drugiego stopnia. Skóra w efekcie staje się sztywna i twardsza poprzez utratę elastyczności.
W Metaterapii natomiast zastosowano napęd cyfrowy, dzięki czemu częstotliwość nakłuwania, gęstość i jej regularność jest precyzyjnie kontrolowana. Dodatkowo ruchoma część głowicy Flex-Head gwarantuje nakłucie zawsze prostopadłe do skóry, bez wyginania igieł. Ponadto odpowiednia długość igły nakłuwa warstwę podstawną skóry tylko do górnej warstwy skóry właściwej, co wspomaga produkcję kolagenu i elastyny bez ryzyka tworzenia się podskórnych blizn. Dlatego też zabieg Metaterapii jest bardziej skuteczny, bardziej bezpieczny i nie wiąże się ze skutkami ubocznymi zabiegu. Metaterapia nie wymaga okresu rekonwalescencji, nie ma widocznych uszkodzeń skóry.

Metaterapia a Mezoterapia igłowa

Głęboko działające zabiegi mają intensywny efekt i dają lepsze rezultaty niż zabiegi powierzchniowe. Mezoterapia igłowa to procedura wymagająca tylko jednej igły. Iniekcje z aktywnymi składnikami są wykonywane w konkretnych miejscach, ale gęstość i głębokość iniekcji nie jest kontrolowana. Z powodu większej odległości i ograniczonej liczby iniekcji mezoterapia igłowa nie aktywuje naturalnej regeneracji komórek skóry. Nie aktywuje ona także produkcji kolagenu i elastyny. Wiąże się także z większym ryzykiem powikłań pozabiegowych. Metaterapia natomiast należy do kategorii głębokich zabiegów i łączy wszystkie zalety rożnych zabiegów w jednej technice. W Metaterapii aplikacja aktywnych składników połączona jest z naturalną regeneracją komórek skóry. Cała skóra poddana jest bezbolesnemu zabiegowi przy użyciu 18 mikroigieł, które wprowadza się w skórę z dużą prędkością, wykonując do 2000 nakłuć na sekundę. Oznacza to, że żaden fragment skóry nie pozostaje pominięty. Dzięki precyzyjnej regulacji Metaterapia zawsze dostaje się do odpowiednich warstw komórek skóry bez ryzyka powikłań.

ZABIEGI METATERAPII DERMATUDE

Skuteczność zabiegów Metaterapii wynika z zastosowania opatentowanego urządzenia oraz odpowiednio dopasowanych produktów. Wszystkie produkty pozwalają na stworzenie kompletnych zabiegów, a ich różnorodność zapewnia indywidualnie dobraną pielęgnację. Do każdego zabiegu stosowane są jednorazowe moduły z igłami, umieszczonymi na specjalnie opatentowanej głowicy Flex-Head, która idealnie dopasowuje się do kształtu skóry. Podczas zabiegów na twarz, szyję i dekolt wykorzystuje się moduł 18 igłowy, a dodatkowe moduły 7 i 9 igłowe przeznaczone do intesywnych zabiegów przeciwzmarszkowych. Zastosowanie odpowiednich igieł, produktów Dermatude w postaci serum, kremów i masek pozwala na osiągnięcie optymalnych rezultatów. Preparaty dopasowane są do konkretnych potrzeb, jakie ma skóra dojrzała: od działania intensywnie nawilżającego, poprzez działanie liftingujące, aż po działanie regenerujące i niwelujące przebarwienia.

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest silnie pobudzona i bogata w odpowiednio dopasowane składniki aktywne. Następnie skóra przechodzi przez etap regeneracji i zmian strukturalnych. Pobudzane zostają fibroblasty, włókna kolagenu i elastyny tworzą silną i elastyczną podporę skóry, a substancje aktywne podawane podczas zabiegu bardzo intensywnie nawilżają skórę na poziomie komórkowym, prowadzą do procesów odnowy, niwelują przebarwienia, liftingują skórę, a także ją odżywiają i stymulują. Działanie anty-aging jest zatem gwarantowane poprzez dwutorowe działanie: aktywację systemów samonaprawczych skóry, jak i dostarczenie jej niezbędnych substancji aktywnie czynnych, których z wiekiem zaczyna w skórze ubywać. Rezultaty zabiegu wzmacniane są podczas serii zabiegów oraz odpowiednio dopasowanej domowej pielęgnacji Dermatude Home Care.

Zabieg Hydra Booster

Zabieg Metaterapii Hydra Booster, którego głównym składnikiem jest Complex Hydra, zawierający kwas hialuronowy nisko, średnio i wysokocząsteczkowy jest idealnym rozwiązaniem dla skóry suchej, pozbawionej witalności i wilgoci. Kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne, dzięki czemu idealnie wiąże wodę w naskórku. To idealne rozwiązanie nawilżające, dające natychmiastowy efekt ukojenia skóry.

Zabieg Extreme Lifting

Zabieg Metaterapii Extreme Lifting, którego głównym składnikiem jest Complex Extreme Lifting,  zawierający witaminę A, C i E jest idealnym rozwiązaniem dla skóry z widocznymi zmarszczkami, pozbawionej elastyczności i jędrności. Udowodniono, że witamina A wspomaga produkcję komórek skóry, witamina C je chroni, a witamina E je odbudowuje. To doskonałe rozwiązanie liftingujące, dające natychmiastowy efekt napięcia i wygładzenia skóry.

Zabieg Stem Cell

Zabieg Metaterapii Stem Cell, którego głównym składnikiem są komórki macierzyste ze szwajcarskiego jabłka, jest idealnym rozwiązaniem dla skóry, która potrzebuje odnowy i regeneracji. Komórki macierzyste stymulują ludzkie komórki do autoodnowy i odbudowy. Kluczem działania zabiegu jest wyraźne odmłodzenie skóry i znaczące spowolnienie procesu starzenia.

Zabieg Pigment Equalizer

Zabieg Pigment Equalizer, którego głównym składnikiem jest mącznica lekarska oraz wyciąg Mitracarpus scaber z rodziny marzanowatych, jest idealnym zabiegiem zmniejszającym i rozjaśniającym przebarwienia. Dzięki zawartości wysokiego stężenia substancji zabieg doskonale sprawdza się w procesach depigmentacyjnych i wybielających bez agresywnego rozjaśniania skóry.

ZALETY METATERAPII

Metaterapia jest najbezpieczniejszą i najbardziej naturalną metodą odmładzania w zakresie inwazyjnych zabiegów, nie mającą ani krótko ani długoterminowych skutków ubocznych przy powtarzanych aplikacjach.

Metaterapia Dermatude przynosi doskonałe rezultaty, w krótkim czasie, bez konieczności stosowania bardzo inwazyjnych metod.

Jest zabiegiem bezbolesnym, o krótkim czasie trwania bez konieczności znieczulenia.

Regeneracja po zabiegu jest bardzo szybka – już następnego dnia można wykonywać makijaż.

Partie zabiegowe
twarz, szyja, dekolt,
Dla kogo zabieg?

Jeśli zauważasz na swojej twarzy, szyi czy dekolcie poniższe niedoskonałości
to zabieg jest właśnie dla Ciebie:

 • Głębokie zmarszczki na czole lub nosie i w okolicy ust
 • Zmarszczki mimiczne
 • Zmarszczki wokół oczu i ust
 • Worki pod oczami
 • Hiperpigmentacja
 • Plamy starcze
 • Piegi
 • Przebarwienia
 • Rozszerzone pory

Efekty zabiegowe:

 • Poprawa struktury skóry twarzy, szyi, dekoltu
 • Działanie spowalniające starzenie się skóry
 • Działanie liftingujące
 • Zwiększenie jędrności i elastyczności skóry
 • Odzyskanie młodego wyglądu skóry
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
 • Naczyniaki
 • Bliznowce
 • Przyjmowanie leków takich jak: kortykosteroidy, witamina E, aspiryna, Ibuprofen, Naproksen
 • Antykoagulanty
 • Spożycie alkoholu
 • Trądzik
 • Rybia łuska
 • Znamiona skórne
 • Czerniak
 • Półpasiec
Zalecenia przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Pacjent musi być jedynie wolny od wyżej opisanych przeciwwskazań do wykonania Metaterapii.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu nie wolno dotykać twarzy aby do skóry nie dostały się żadne zanieczyszczenia, bakterie, czy niepożądane składniki. W dniu wykonania zabiegu nie wolno wykonywać makijażu ani stosować żadnych innych kosmetyków niż Dermatude. Podczas wieczornej kąpieli należy umyć twarz profesjonalnym mleczkiem lub pianką przeznaczonymi do mycia twarzy oraz użyć toniku.

Zaleca się wytarcie twarzy jednorazowym papierowym ręcznikiem w celu zachowania optymalnej higieny oraz zmianę pościeli poduszki na świeżą.

Od następnego dnia zaleca się stosowanie kremów Dermatude Home Care podczas pielęgnacji domowej w celu wzmacniania i wydłużania efektów zabiegowych.

Reakcje niepożądane
brak
Częstotliwość wykonywania zabiegów

Zabiegi mogą być wykonywane jednorazowo, w celu zmuszenia skóry do aktywnej przebudowy i rozpoczęcia działania systemów samonaprawczych lub też w serii aby efekty były trwałe i bardziej spektakularne. Za najbardziej skuteczną terapię uważa się przeprowadzenie całej procedury składającej się z 8 zabiegów rozłożonych w kwartale. Najlepszymi efektami skutkuje wykonanie cotygodniowych zabiegów w pierwszym miesiącu, następnie co dwa tygodnie w miesiącu drugim i trzecim, do czasu, kiedy skóra osiągnie pożądany stan. Zaleca się również przeprowadzanie zabiegów podtrzymujących efekty, które powinny odbywać się co 4-6 tygodni.

Zabieg na całą twarz trwa od 30-45 minut a na same zmarszczki 20 minut.

Polecana pielęgnacja domowa
Rezultaty zabiegu wzmacniane są i przedłużane dzięki odpowiednio dopasowanej pielęgnacji domowej Dermatude Home Care.
Cennik
Metaterapia (Twarz)
400 pln
Metaterapia (Szyja)
150 pln
Metaterapia (Dekolt)
150 pln
Metaterapia (Twarz + szyja)
500 pln
Metaterapia (Twarz + szyja + dekolt)
600 pln
Zadzwoń i umów się na wizyte
+48728853071
Beauty Blossom logo
0

Brak produktów.

Razem:
0,00 
Przejdź do koszyka >>